KULLANICI:
ŞİFRE:

PROGRAM24/0525/05SONUÇ23/0524/05
11:07 Dişi Tay Deneme Koşusu'nu VALENCIA kazandı "Uzmanın Yorumu" ... 10:59 Erkek Tay Deneme Koşusu’nu HEP BERABER rekor derece ile kazandı “Uzmanın Yorumu” ... 10:47 Eyüp Yıldız'dan Teşekkür Mesajı ... 19:04 T.Y.A.Y.S. Derneği’nin Başkanı bir kez daha Talip ÖZTÜRK oldu ... 17:31 Elazığ At’la Terapi Merkezi Açılışı ve gecenin Marathon Hotel’deki Eğlencesi ... 11:47 SINCLAR, son 100deki müthiş sprinti ve M.Çiçek ile Fikret Yüzatlı koşusunu kazandı “Uzman Yorumu” ... 11:46 Ahmet Kesebir Koşusu’nu ROCK OF SEA kazandı “Uzmanın YORUMU” ... 11:46 DİNÇER ÇEBECİ Koşusu’nu GÖRKEMLİ kazandı “Uzmanın Yorumu” ... 11:45 URASHAN, FARİLYALI ve ODDJOB mücadelesi nefes kesti “Uzmanın Yorumu” ... 11:45 Burhan Karamehmet Koşusunun uzman yorumu ...
Tarih:15/05/2007
Saat:13:44
YENİ YÖNETIM İLK BASIN TOPLANTISINI YAPTI...Kemal AKYER

Yeni 6’lı amblemi ve farklı reklam sloganların içinden dikkat çekenler vardı

Bayiilerin dış cephesi yeniden giydiriliyor

Yeni Yönetim 9 Mayıs Çarşamba günü , basınla ilktoplantısını Yönetim Kurulu Üyeleri ile gerçekleştirdi. Atahan Zilcioğluayrıntılı bir şekilde basın toplantısını kaleme aldı. Basın toplantısındanbenim dikkatimi çeken notları aktarmaya çalışacağım.Tamer Yönetimi’nin en sonyaptığı Basın Toplantısı’na katılan basın mensubu sayısı 10 kişiyi geçmeyinceTamer Yönetimi İstanbul basınıyla bir daha toplantı yapmadı, toplantıda bulunan4 kişi de Yönetimle o günlerde ters olmasına rağmen, YARIŞ DÜNYASI yazarlarıolduğunu hemen hatırlatalım.

Yasin Kadri Ekinci Yönetimi’nin yaptığı ilk İstanbul basıntoplantısında adeta tüm basın kuruluşlarından 48 yazar katılmıştı. Üst düzeyyetkililer de daha evvelki yönetimlerde olduğu gibi yanlarında değil basınlaberaber oturması gerekirse, sorulara oturdukları yerden basının sorduğusorulara Başkan’ın söz hakkı vermesiyle cevaplandırması takdirle karşılandı.Yönetimin TJK üst düzey kadrosunun basınla bütünleşmesi ve birlik beraberlikleyarışçılığımızın hedeflerini yükseltilmesini istemesi camiada artıkbütünleşmenin işaretini de vermiştir.

Reklam şirketi değiştirilerek yeni tanıtılan reklamfilmlerinin çok ses getirecek farklı sloganların içinde dikkat çekenlerbulunurken, bayiilerin dış cephesinin yeni reklam amblemi ile giydirileceğini,primlerde bir düzenleme daha düşünüldüğünü, sorumluluk üstlenen Yönetim Kurulu Üyeleriayrı ayrı sorumlu olduğu mevki ile ilgili basına bilgi vermesi, son günlerdeşikayet edilen Yarış Komiserlerimize seminer verilmesi için Avusturyalı YarışKomiserleri’nin gelecek olması, başka ülkelerden bu konu için araştırmalarınsürdürüldüğü, İstanbul’a 2. Hipodrom için yer aranıyor açıklamaları ve  bu toplantıların aralıklarla devam edeceğisözü verilmesi en heyecan veren bölümler oldu.

Basın toplantısında tek sıkıntı veren olay ise bir gazeteciarkadaşımızın TJK ‘nin Internet sitesine girilen maillere cevap verilmediğinibelirtmesi üzerine söz hakkı alan Basın Müdürü Arda Bey, sert bir üsluplasoruyu soran gazeteciyi yalanlama çabasında bulunması gerilen ortamı düzeltmeamacıyla Yasin Kadri Ekinci’nin kıvrak zekası ile gerilen ortamı yumuşatması  Şikayet var bakılacak diyerek BasınMüdürü’nü sinirlerine hakim olarak oturtması takdirle karşılandı. Varlığıyokluğu belli olmayan Basın Müdürü ile ilgili konuşulacak çok şeyin olmasınarağmen bahar havasının kışa dönmesini artık istemiyorum. Artık birlikberaberlik içinde yarışçılığımızı yurt içinde ve yurt dışında hak ettiğiyerlere gelme çabası içinde mücadele etme zamanı gelmiştir.

Bugün konuşmak kadar dinlemesini bilen, şeffaf, herkesinsorununa aynı yakınlıkla duran ve soruna duyarlılıkla eğilen, paylaşımcıöncelikleri, çağdaş liderlik ve yönetim anlayışı ortak enerjiyi hareketegeçirme sorumluluğu, paylaşmayı ve başarıya herkesi ortak etmesinin bilincinitaşıyan 55 günlük gibi kısa bir süreiçerisinde Yönetimin başarılarına bir dönüp bakıldığı zaman ahır ücretlerin %25’e indirilmesi, At Hastanesi ve Pansiyon Haralarda sağlık hizmetlerinde %30’lara varan indirimler ve Basın Toplantısı’nda ileriye dönük yaptığıaçıklamalar, yapılacak tüm ihaleleri Internet sitesinde ve TJK Tv’de devamlı  anonslu duyurması seçimden evvel verdiğişeffaf yönetimi şu ana kadar kusursuz uygulamakta olup daha evvel söylediğimgibi “Yarışçılığı bütünleyici bir yaklaşımla savunan yönetimin karşısında duranhiç bir gücün önemi yoktur”.

Bu sözümü tekrarlarken biz tarafsız bir dergi olarakYönetimin eleştirilecek yanları olduğu zaman yarış yazarı arkadaşlarımızlabirlikte acımasız eleştireceğimizden de hiç kuşkusu olmamasını hatırlatmamdafayda var!

9 MAYIS 2007 ÇARŞAMBA BASIN TOPLANTISINA KATILAN BASIN MENSUPLARI

1

Osman TANBURACI

Akşam Gazetesi

2

Ogün YILDIZ

A.Ajansı Görüntülü Haber Sorumlusu

3

Bülent ASLAN

A.Ajansı Spor Servisi Sorumlusu

4

Hüseyin KAPLAN

At Dünyası Dergisi

5

Süha ÜLGEN

At Yarışı Yazarı

6

Orhan UĞUR

At Yarışı Yazarları Derneği Başkan Yardımcısı

7

İdil ELVER

Bizim Gazete Muhabir

8

Halil AKKURT

Bugün Gazetesi Atyarışı Editörü

9

Balkan DEMİRSU

Bursa Olay Gazetesi Atyarışı Yazarı

10

Tamer DAĞLIOĞLU

Cumhuriyet Gazetesi

11

Fikret DAĞLIOĞLU

Cumhuriyet Gazetesi Atyarışı Yazarı

12

Arif KIZILYALIN

Cumhuriyet Gazetesi Spor Servisi Şefi

13

Abüdder DOĞAN

Delta FM Atyarışı Program Yapımcısı

14

Atilla ÖZDEMER

Doğan Haber Ajansı

15

Bariş NASUHOĞLU

DTV Reklam Grup Satış Direktörü

16

Ömer MOROVAOĞLU

Fanatik Gazetesi Atyarışı Editörü

17

Recep GİRGİN

Fotomaç Gazetesi Atyarışı

18

Atahan Murat ZİLCİOĞLU

Fotomaç Gazetesi Atyarışı Yazarı

19

Zafer ERTEM

Fotomaç Gazetesi Haber Koordinatörü

20

M. Nimet ÜYKEN

Gazeteci - Atyarışı Yazarı

21

C. Cem BOŞGELMEZ

Halka ve Olaylara Tercüman Gazetesi

22

Kağan HATUNOĞLU

Hipodrom Tv

23

Ekrem GÜLERYÜZ

Hipodrom Tv

24

Hakan CANTINAZ

Hipodrom Tv Genel Yayın Yönetmeni

25

Zeki HIZDİL

Hürriyet Gazetesi Atyarışı Editörü

26

Ahmet DOĞUTÜRK

İstanbul Üniversitesi Haber Ajansı

27

Mehmet AYAN

Lig Radyo Genel Yayın Yönetmeni

28

Afşin YAKUBOĞLU

Milliyet Gazetesi Atyarışı Editörü

29

Yavuz VİDİNLİ

Ortadoğu Gazetesi At Yarış Editörü

30

Abdullah DOĞAN

Posta Gazetesi Atyarışı Editörü

31

Zülküf ÖZEL

Radyo Spor Atyarışı Program Yapımcısı

32

Mustafa YENER

Radyo Spor Atyarışı Program Yapımcısı

33

Erkan KOYUNCU

Sabah + Fotomaç Gazetesi

34

Hasan SAYDAM

Atyarışı Yazarları Derneği Başkanı

35

Ümit BEYAZITLI

SHOPVİZYON Dergisi

36

Mehmet Ercan FIRTINA

Süper Star/ Star x

37

Bülent ÇULHAOĞLU

Süper Star/ Star x

38

Bora TOPRAKÇI

Süper Star/ Star x

39

Enver HASANOĞLU

TRT

40

Hikmet ÖZOL

TRT Kameraman

41

Ahmet KARAAHMETOĞLU

TRT Kameraman

42

Haydar TANIŞAN

Vatan Gazetesi

43

Volkan DEDEOĞLU

Vatan Gazetesi Atyarışı Yazarı

44

Ünal DİLEKMEN

Vatan Gazetesi Atyarışı Yazarı

45

Yurdakul KAYACAN

Yarış Dünyası Dergisi Fotoğrafçı

46

Kemal AKYER

Yarış Dünyası Dergisi Sahibi

47

Kayhan ÖZCAN

Yarış Dünyası Yazarı

48

İbrahim BALTA

Zaman Gazetesi

© 2007 - HURKONT Bülten Dağıtım Ltd. Şti. her hakkı saklıdır.