KULLANICI:
ŞİFRE:

PROGRAM24/0525/05SONUÇ23/0524/05
11:07 Dişi Tay Deneme Koşusu'nu VALENCIA kazandı "Uzmanın Yorumu" ... 10:59 Erkek Tay Deneme Koşusu’nu HEP BERABER rekor derece ile kazandı “Uzmanın Yorumu” ... 10:47 Eyüp Yıldız'dan Teşekkür Mesajı ... 19:04 T.Y.A.Y.S. Derneği’nin Başkanı bir kez daha Talip ÖZTÜRK oldu ... 17:31 Elazığ At’la Terapi Merkezi Açılışı ve gecenin Marathon Hotel’deki Eğlencesi ... 11:47 SINCLAR, son 100deki müthiş sprinti ve M.Çiçek ile Fikret Yüzatlı koşusunu kazandı “Uzman Yorumu” ... 11:46 Ahmet Kesebir Koşusu’nu ROCK OF SEA kazandı “Uzmanın YORUMU” ... 11:46 DİNÇER ÇEBECİ Koşusu’nu GÖRKEMLİ kazandı “Uzmanın Yorumu” ... 11:45 URASHAN, FARİLYALI ve ODDJOB mücadelesi nefes kesti “Uzmanın Yorumu” ... 11:45 Burhan Karamehmet Koşusunun uzman yorumu ...
Tarih:03/03/2010
Saat:13:55
GÜZEL FORMUNU KORUYAN TÜMÖZBEY GÜNÜN TEKİ

GÜZEL FORMUNU KORUYAN TÜMÖZBEY GÜNÜN TEKİ


Hava Az Bulutlu, Çim Pist Çok Ağır, Kum Pist Normal

Çıkan Atlar: 1.Koşu 1 AMERICA, 5.Koşu 9 DELİBALIM, 6.Koşu DEMİRONUR

1.AYAK: Bugüne kadar koşmuş olduğu yarışlarında adından başarı ile bahsettirerek beğenimi kazanan ve mesafe uzadıkça daha etkili olabileceğini son 2.liği ile belli eden TIME OF TROUBLE bu sabah aldığım notlarıma göre birincilik bekliyorum. Daha uygun rakipleri yanındaki son koşusunu güle oynaya kazanma başarısını gösteren CANDIDA güzel formunu itinalı ahır bakımı ve düzenli idmanları sayesinde korumakta olup ahırdan yine birinci gözüyle bakıldığı bu koşuda şans veriyorum. Adalı Ekürisinin bu koşuya hedef yaparak hazırladıkları BEŞTE BEŞ son günlerde Adana Yeşiloba Hipodromun’nda kulaktan kulağa dolaşıyordu sevdiği pistte kesinlikle ihmal etmeyin derim. Bu tip gruplarda start aldığı koşularında kolay kolay tabeladan düşmeyen FARUKBEY için olumlu duyumlar aldım kendisine göre grupta start alacağı bu koşuda sağlam kuponlara bence mutlaka yazılmalıdır.
2.AYAK: Bu tip uzun mesafeli kum pist yarışlarına yatkın bir isim olan BOOM BOOM için antrenörü Hanifi Esin yanına at yazma diyor uygun bir grup bulmasıyla kuponlara başta yazılmalıdır. Gerçek güç ve kalitesine ulaşarak son koşularında art arda başarılı sonuçlar alan NO LIMITE canlı idman pisti görüntüsü ile bu safkana en sıkı rakip olarak görüyorum. Erhan Dıblen’in son koşusuna aldanma bu kez farklı bir sonuç elde eder dediği BİR BEN STAR bence de uzun mesafeyi seven bir isim olması ile kesinlikle ihmal edilmemelidir. İdman pistinde adeta bastığı yeri görmeyen ROYAL JOY ölçü almadığım son koşusu ve mesafesinde kesinlikle ihmal edilmemelidir. Urfa’dan formda döndükten sonra planladığı bu koşusu için güzel bir hazırlık devresi geçirmiş olan CAN I TOUCH sprint mesafesini iyi ayarlaması halinde koşuya ağırlığını koyabilir, benden söylemesi. Koşunun sürprizini ise DROP OF THE FLOWER’dan bekliyorum.
3.AYAK: Bir türlü beklenilen çıkışı yapamamasına rağmen bu haftaki pist çalışmalarında artık kazanabilecek kıvama ulaşmış gözüken BEHÇO kısalan mesafelerde daha farklı koşan bir isim olması ile bu kez birinciliğe uzanabilir. Bir yarış görüp hem formunu hemde kondisyonunu üst seviyeye çıkartan ÇELİK MAVİ idmanlarında saatçilerin beğenisini kazandı daha iyi durumda gireceği bu koşuda en sert rakibi olacaktır. Akşam üstü ahır gezintilerinde iki seyisinin yedeği tarafından zor zapdedilerek dikkatimi çeken tayların başında gelen KING ZEUS kendisine göre bir grup bulması ile bu kez farklı bir sonuç almasını bekliyorum. Seri stili ile ön tarafta istediği tempoyu kurabilmesi halinde ekürili ÇAPANBEY beyaz bayrak ayna yapabilir, benden söylemesi. Hayatının ilk yarışında 3.olurken beğenimi kazanan ve mesleğini bu işe adayan Kamil Arda’nın kabiliyetli bir tay gözüyle baktığı MISS TARHAN edindiği koşu tecrübesi ile bence sağlam kuponlarda kesinlikle göz ardı edilmemelidir.
4.AYAK: Son koşusunu kolay kazanırken buradaki rakiplerinin çoğunu geçen TÜMÖZBEY idmanlarında da pırıl pırıl bir görünüme sahip bulunması ve kısa mesafede boş bırakılması halinde yine bitirmesini bekliyor, altılı kuponlarınıza bu safkanı tek olarak yazmanızı öneriyorum.
5.AYAK: Her ne kadar bir süredir start almamış olsa da bu koşusu için ciddi bir hazırlık devresi geçiren DAĞ BALI bilinen kalitesinin yanı sıra eküri koşma avantajı ve dinç gireceği bu koşuda en şanslı isimdir. Kazandığı yarışının ardından tabela dışı kaldığı son koşusunu kesinlikle ölçü almadığım SERENAYCAN mesafeye olan uyumuyla bu kez daha farklı koşacak olup ekürilerin en yakın rakibidir.
6.AYAK: İstikrarlı bir form grafiği çizerek bu tip rakipleri arasında koşup tabela içerisinde kendisine yer bulduğu yarışlarıyla beğenimi kazanan GOLDEN SELEN sevdiği uzun mesafede son yarışında sprintte gecikmemesi halinde kazanabileceğini düşünüyorum. Uzun aradan sonra yarış görerek açıklarını kapatan CARLOS GIRL üçgündür ahırlarda konuşuluyordu daha iyi durumda gireceği bu koşuda en sert rakibidir. Eküri koşma avantajına sahip bulunan GÜZEL GELİN kendisine göre rakiplerinin arasında ve mesafesinde kesinlikle ihmal edilmemelidir. Her geçen gün artan bir form durumuna sahip bulunan EKİM turvakar işlerindeki pırıl pırıl görüntüsü ve yarış seçilerek koşacak olmasıyla diğer şanslı atımdır. Şen’lerin yazmazsan pişman olursun dediği ANOTHER LEGEND ve CARDUELIS sürprize müsait bu koşuda bence gözden uzak tutulmamalıdır.

SEYİSBAŞI ÖZEL ALTILISI

2

5

1

2

5

6

3

7

4

 

9

12

4

9

5

 

 

5

1

3

3

 

 

4

 

2

10

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

72.00 TL

 

SEYİSBAŞI NORMAL ALTILISI

2

5

1

2

5

6

3

7

4

 

 

12

9

5

 

 

5

 

3

 

 

 

2

10 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27.00 TL

 

 

 

SEYİSBAŞI EKONOMİK ALTILISI

2

5

1

2

5

6

3

7

4

 

 

12

 

9

 

 

 

3

 

 

 

 

 

10 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.00 TL

 

Günün İkilisi:  7.Koşu: 5/9

Günün Çiftesi: 5.Çifte: 2/5

© 2007 - HURKONT Bülten Dağıtım Ltd. Şti. her hakkı saklıdır.