KULLANICI:
ŞİFRE:

PROGRAM24/0525/05SONUÇ23/0524/05
11:07 Dişi Tay Deneme Koşusu'nu VALENCIA kazandı "Uzmanın Yorumu" ... 10:59 Erkek Tay Deneme Koşusu’nu HEP BERABER rekor derece ile kazandı “Uzmanın Yorumu” ... 10:47 Eyüp Yıldız'dan Teşekkür Mesajı ... 19:04 T.Y.A.Y.S. Derneği’nin Başkanı bir kez daha Talip ÖZTÜRK oldu ... 17:31 Elazığ At’la Terapi Merkezi Açılışı ve gecenin Marathon Hotel’deki Eğlencesi ... 11:47 SINCLAR, son 100deki müthiş sprinti ve M.Çiçek ile Fikret Yüzatlı koşusunu kazandı “Uzman Yorumu” ... 11:46 Ahmet Kesebir Koşusu’nu ROCK OF SEA kazandı “Uzmanın YORUMU” ... 11:46 DİNÇER ÇEBECİ Koşusu’nu GÖRKEMLİ kazandı “Uzmanın Yorumu” ... 11:45 URASHAN, FARİLYALI ve ODDJOB mücadelesi nefes kesti “Uzmanın Yorumu” ... 11:45 Burhan Karamehmet Koşusunun uzman yorumu ...
Tarih:22/01/2010
Saat:23:42
BURSA OSMANGAZİ HİPODROMU' NDAN HABERLER

BURSA OSMANGAZİ HİPODROMU' NDAN HABERLER

APRANTİ GÜROL MEMİŞ VEFAT ETTİ
Sahalarımızın genç ve başarılı aprantisi Gürol MEMİŞ yıllardır savaş verdiği amansız hastalığına yenik düşerek 10 Ocak Pazar günü aramızdan ayrıldı. 22 Ocak 1980 Bursa Gemlik doğumlu olan Gürol Memiş Apranti Okulundan başarıyla menzun oldu. İlk yarışını 4 Mart 2002’de Şanlıurfa’da ANTAR isimli safkana binerek jokeylik hayatına başladı. Şanlıurfa, Ankara ve Elazığ’da toplam 22 kez at binen ve daha sonrada idman jokeyliği yapan aprantimiz uzun süre savaş verdiği amansız hastalığına yenik düşerek 10 Ocak Pazar günü vefat etti. Genç kardeşimize Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

ULUDORUK EL DEĞİŞTİRDİ
Geçtiğimiz sezon Bursa’da başarılı yarışlarını izlediğimiz Mustafa Çubukçu’ya ait 5 yaşındaki a.a. (Lockton-Hayırlısı) orijinli ULUDORUK isimli safkan Askeri Canpolat tarafından satın alındı. Yeni ilgililerine hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ederiz.

GENÇ APRANTİNİN ŞANSSIZLIĞI
Mehmet Gündüzeli, Yavuz Yılmaz ve Taşkın Köroğlu ekürilerinin idman jokeyliğini yapan ve geçen hafta İzmir’den Bursa’ya gelerek ekürinin taylarını çalıştıran genç apranti Mustafa Gündüzeli hafta içi iç pistte çalıştırdığı taydan düşerek talihsiz bir şekilde ayağını kırdı. Ayağı alçıya alınan genç aprantimize geçmiş olsun diyor ve bir daha böyle kazaların yaşanmamasını temenni ediyoruz.

CREST VE STARMA BURSA’DA
Ali Muhittin Dinçsoy ekürisinin 4 yaşındaki k.a (Tunçstar-Zloma) orijinli Arap atı STARMA ve 3 yaşındaki d.d. (Ocean Crest- Ca Gene) orijinli İngiliz tayı CREST İstanbul’daki koştukları yarışlarının ardından ilgililerinin isteği üzerine tekrar Bursa’ya getirildi.

BURSA İDMAN PİSTİ RAPORU     
Bu hafta da Bursa Osmangazi Hipodromu’nda idman pisti oldukça canlı ve hareketliydi. Bursa’da kalan yarış koşan atlar ve taylar çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. Yarış koşan atlardan Kazım Demirci’nin sahibi olduğu Arap atı HALİTHAN, apranti, Hakan, Hüseyin Aslan’ın sahibi olduğu arap atı VATANER, Mehmet Avcı, Ramazan Kayalık’ın üzerine koşan Polat’ın ilgilendiği EYLÜLÜM, Sercan Tırpan nezaretinde çalışmalarını devam ettiriyor. Yusuf Bikeç’in sahibi olduğu MANYASLI isimli İngiliz atı da bu hafta sahaya gelerek apranti Fatih Ergül nezaretinde çalışmalarına başladı. A.Ferhat Küçüker ekürisinin AKINNUR isimli Arap atı da apranti Sercan Tırpan nezaretinde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Remazan Kaya ekürisi de İstanbul’daki bazı safkanlarını Bursa’ya getirip sahaya gelerek bu hafta çalışmalarına başladı. Ekürinin ZEHRAKAYA, LEBİBE, AHUGÖZ, MEHVEŞ, NURHAYAT, BALCA ve BALKİRAZ isimli arap atları bayan jokey Zülfiye nezaretinde koşacakları yarışlara burada hazırlanmaktalar. Nazan Tuncer’in sahibi olduğu VUDİL isimli 3 yaşlı İngiliz tayı da apranti Serkan nezaretinde çalışmalarını sürdürüyor. Yunus Karan ekürisinden BİRİCİK KARAN isimli 3 yaşlı İngiliz tayıda bu hafta çalışmalarına hız kazandırarak apranti Murat Yıldız nezaretinde çalışmalarını devam ettiriyor. Eyüp Ensar Çelik’in 3 yaşındaki İngiliz tayı BELLİCOSE ve yine 3 yaşındaki İngiliz tayı BEYYAHAN’da İzmir’de koştukları yarışlarının ardından İzmir’den Bursa’ya gelerek kısa istirahatlerinin ardından apranti Kadir Topçu nezaretinde çalışmalarına başladılar. Hayatında bir kez koşup 5.kaldıktan sonra Bursa’da kalarak yeni sezona hazırlanan bir diğer isimse Mehmet Babadağ’ın sahibi olduğu ABİMİN HEDİYESİ isimli 3 yaşlı İngiliz tayı. Özellikle bu hafta idman pistinde oldukça sağlık ve formda görünen safkan İsmail Uzun tarafından çalışmalarını sürdürüyor. Kaya Kahraman ekürisinden 2 yaşındaki d.e. (Velaciraptor-Sanem) orijinli ÇALI AĞASI isimli start almamış İngiliz tayıda bu hafta sahaya inerek apranti Mehmet Avcı nezaretinde çalışmalarına başladı. İstanbul’da katıldıkları yarışlarında umduğunu bulamayan Ali Muhittin Dinçsoy ekürisinin STARMA isimli arap atı ve CREST isimli İngiliz atıda ilgililerinin isteği üzerine Bursa’ya getirilerek bu hafta idman jokeyi Gökhan Karasu nezaretinde çalışmalarına başladılar. Bu ekürinin atlarıyla antrenör Duran Tekeli ilgilenmekte. Yine aynı ekürinin 2 yaşlı d.d. (Kaneko-Cimbul) orijinli CİMKA isimli start almamış İngiliz tayı da sahaya gelerek idman jokeyi Gökhan Karasu nezaretinde iç pistte çalışmalarına başladı. A.Şengezer ekürisinin Bursa’da hazırlanarak giden bir üçüncülükve birde birincilik yapan MUSUSİ ile HISTORY isimli İngiliz atlarıda koştukları yarışlarının ardından tekrar Bursa’ya getirilerek çalışmalarını burada devam ettirecekler.

Onur BÜKEY

© 2007 - HURKONT Bülten Dağıtım Ltd. Şti. her hakkı saklıdır.