KULLANICI:
ŞİFRE:

PROGRAM24/0525/05SONUÇ23/0524/05
11:07 Dişi Tay Deneme Koşusu'nu VALENCIA kazandı "Uzmanın Yorumu" ... 10:59 Erkek Tay Deneme Koşusu’nu HEP BERABER rekor derece ile kazandı “Uzmanın Yorumu” ... 10:47 Eyüp Yıldız'dan Teşekkür Mesajı ... 19:04 T.Y.A.Y.S. Derneği’nin Başkanı bir kez daha Talip ÖZTÜRK oldu ... 17:31 Elazığ At’la Terapi Merkezi Açılışı ve gecenin Marathon Hotel’deki Eğlencesi ... 11:47 SINCLAR, son 100deki müthiş sprinti ve M.Çiçek ile Fikret Yüzatlı koşusunu kazandı “Uzman Yorumu” ... 11:46 Ahmet Kesebir Koşusu’nu ROCK OF SEA kazandı “Uzmanın YORUMU” ... 11:46 DİNÇER ÇEBECİ Koşusu’nu GÖRKEMLİ kazandı “Uzmanın Yorumu” ... 11:45 URASHAN, FARİLYALI ve ODDJOB mücadelesi nefes kesti “Uzmanın Yorumu” ... 11:45 Burhan Karamehmet Koşusunun uzman yorumu ...
Tarih:05/09/2007
Saat:15:00
DEKLARE GÜNLERİ ÜÇ GÜN ÖNCEYE ALINIYOR
DEKLARE GÜNLERİ ÜÇ GÜN ÖNCEYE ALINIYOR

    TJK Yönetimi 5 Eylül’de Türkiye genelindeki tüm ganyan ve seyyar bayilerde hazır altılı kuponu satma projesi aşamasında deklare saatlerini 9 Eylül’den itibaren üç gün önceye alırken, kayıtların bitiş saatini de bir saat ileri almıştır. Hazır altılı projesinin amacı, seyyar bayilik sistemiyle sayısal loto gibi kupon satarak hayatında hiç altılı oynamayan yarışseveri yarış camiasına kazandırmaktır. Bu sistem hakkında çok konuşulacak, eleştirilecek yönler olmasına rağmen hiçbirini yazmaya gerek görmüyoruz. Hürkont’un 25 yıla yaklaşan dağıtım sistemi ve çıkardığı, dağıttığı, İstanbul ve Taşra’da beraber çalıştığı yayın kuruluşları, dergiler ve gazetelerin de sayfa yapılanmasında, hafta içinde yapılan bir dizi toplantı sonrası eski düzenin bozulmadan yayınlarımızın iki gün önce aynı şekilde çıkarılıp dağıtılmasına karar vermiş bulunuyoruz.

Taşrada çalıştığımız gazete firmaları da aynı düzende devam edecek olurken; At yarışlarının bir şans oyunu olmadığı, bilgi ve takip gerektirdiği bilincine sahip olunması gerektiği inancına sahibiz. Yarışseverler için safkanların iki gün önce yaptığı son galoplarının çok önemli olduğunu, hafta içinde yaptığı uzun galobuyla karşılaştırarak bir neticeye varılması gerekir. Bir gün sonra hangi ilde yarış varsa safkanların son sprintlerini ve uyarılarını gördüğü derginin, gazetenin iki gün önce çıkan dergi olması, Türkiye genelinin, ortalama puanının  üç gün önce çıkacak yayınla sağlıklı, yeterli sayıda bülten, dergi ve gazete olmadığından Türkiye ortalama puanlaması yapılamayacağının sıkıntısı, yarışseveri de sıkıntıya sokacaktır. Bu yüzden yarışseverin aradığı gerçek Türkiye ortalaması puanlama sisteminin, iki gün önce çıkan yayınlarla ancak verilebileceği gerçeği göz önüne alınarak bu karara varılmıştır. İstanbul’da at yarışı yayınlarını hazırlayıp bizim dışımızda ayrı bir grupla dağıtan bültencilerin yayınlarının bir kısmı üç gün önce çıkaracağı bilgileri taşıyacak. Gazete bayilerinde en çok satan yarış gazetesinin de dağıtım gününü değiştirmeyerek eski düzende iki gün önce çıkmaya devam edeceği aldığımız duyumlar arasındadır.

TJK’nin kayıtlarda gün bazında bir değişiklik yapmamasına rağmen, kayıtları aynı gün bir saat ileri alması sonucu, 9 Eylül’den sonra haftalık Yarış Dünyası Dergimiz’de pazar kayıtlarını artık zaman açısından yayınlamama tehlikesi ortaya çıktı. Çünkü bu bir saatlik kayıp, Yarış Dünyası Dergimiz için baskı ve Türkiye geneli dağıtımı açısından  çok önemli olup, baskıya motorlu kuryelerle yetiştirme mücadelemizde zamana karşı yarışmakta handikap oluşturmaktadır. Yayınlarımız Türkiye geneline feribot, uçak ve otobüslerle dağıtma saati bir plan içinde yapılmaktadır. Altı gün önceki mevcut kayıtların TJK Yönetimi tarafından bir saat ileri alınmasının, bu dağıtım sisteminde aksaklıklara neden olabileceği göz önüne alınarak, pazar kayıtlarına önümüzdeki haftadan itibaren artık haftalık
Yarış Dünyası’nda yer verilmeme veya saat 10.00’a kadar yapılan kayıtları yayınlama durumu ortaya çıktı. Kararı hafta içinde kurmaylarımızla birlikte vereceğiz.

99 bin üyesi olan internet sitemiz www.liderform.com.tr’de deklarenin üç gün önceye alınmasından sonra, bizim eski düzende iki gün önce yayınlarımızı çıkarmaya devam edecek olmamızdan dolayı, birçok medya kuruluşu sitemizden galopları ve sprintleri gazetelerine aktardıklarından, 9 Eylül’den itibaren galop ve sprintlere sitemizde perdeleme getirilecek, sabah idmanlarındaki sıcağı sıcağına verdiğimiz hizmet, sprint ve galoplar artık gösterilmeyecektir. Sadece, koşan safkanların 20 saat önce son beş galobu ve sprinti otomatik olarak verilecek olup, o güne ait bilgiler son yarış koştuktan itibaren gece yarısı o günün programına ait galoplar ve sprintler sistemden silinecektir. Kayıtlı safkanların galoplarıyla, sıcağı sıcağına sabah erken saatte hipodromlarda yapılan sprint ve galop hizmetlerimize 9 Eylül’den itibaren son verilecektir. Yeni süreçte, sadece 20 saat önceki deklareli programa göre birinci koşunun başlangıç saati göz önüne alınarak sprint ve galoplu hizmetimiz başlayacaktır.

Bu aldığımız karardan dolayı; Yarışseverlerden ve sitemizi takip eden medya kuruluşlarından, at sahiplerinden, Asli Üyeler’den, yarış camiasından özür diler, ücretsiz geniş ekip kadromuzla verdiğimiz bu hizmetin, iki gün önce çıkaracağımız yayınların, üç gün önce medya kuruluşlarına sprintlerin ve galopların açık tutulması kendi silahımızla kendimizi vurmak gibi birşey olacağından, aldığımız bu karardan dolayı bizleri anlayışla karşılayacağınızı umarız. Sitemizde diğer hizmetlerin eksiksiz yapılması devam ederken, pazar kayıtlarını da saat 11.30’dan itibaren sitemizde ve o gün çıkan günlük diğer yayınlarımızdan takip edebilirsiniz.

Saygılarımızla..
YARIŞ DÜNYASI

© 2007 - HURKONT Bülten Dağıtım Ltd. Şti. her hakkı saklıdır.